Vishay/Dale TNPW2512215RBEEG
TNPW2512215RBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512215RBEEG
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512215RBEEG.pdf
Availability of TNPW2512215RBEEG
QUANTITY
TNPW2512215RBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512215RBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512215RBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512215RBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512215RBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512215RBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512215RBEEG
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
REG 1.5V 9A ADJ 14SIP HORZ datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC DGTL CAM PWR-SUP 5CH 32TQFN datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
IC CURRENT SHUNT MONITOR 4DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf