Vishay/Dale TNPW251223K7BETG
TNPW251223K7BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251223K7BETG
Brief Description
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251223K7BETG.pdf
Availability of TNPW251223K7BETG
QUANTITY
TNPW251223K7BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251223K7BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW251223K7BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)