Vishay/Dale TNPW251227K0BEEY
TNPW251227K0BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251227K0BEEY
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251227K0BEEY.pdf
Availability of TNPW251227K0BEEY
QUANTITY
TNPW251227K0BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251227K0BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251227K0BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251227K0BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251227K0BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251227K0BEEY Details Description
Related parts for TNPW251227K0BEEY
MOSFET N-CH 30V 14A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 80POS 15AU datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
LED YELLOW-GRN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT datasheet.pdf
03+03 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 760MA 672 MOHM datasheet.pdf