Vishay/Dale TNPW251227K0BETG
TNPW251227K0BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251227K0BETG
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251227K0BETG.pdf
Availability of TNPW251227K0BETG
QUANTITY
TNPW251227K0BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251227K0BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW251227K0BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251227K0BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW251227K0BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251227K0BETG Details Description
Related parts for TNPW251227K0BETG
IC FPGA 444 I/O 676FBGA datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.72"L X 4.06"W datasheet.pdf
IC FILTER LP 5TH ORD LIN 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
LED 3MM RA HERED/YLW WHT DIFF TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 120/240VAC datasheet.pdf