Vishay/Dale TNPW2512287RBEEG
TNPW2512287RBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512287RBEEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512287RBEEG.pdf
Availability of TNPW2512287RBEEG
QUANTITY
TNPW2512287RBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512287RBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512287RBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512287RBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512287RBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512287RBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512287RBEEG
TAG MARKER SF3 YLW 21" 320/BX datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MONO HS 24-CDIP datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECPT 16POS R/A TIN 2.5MM datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 260W NI1230-8 datasheet.pdf
CONN HEADER DUAL 2MM 32POS GOLD datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 400VDC AXIA datasheet.pdf
CAP POLY 680UF 0.2 4V SMD datasheet.pdf