Vishay/Dale TNPW2512332RBEEY
TNPW2512332RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512332RBEEY
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512332RBEEY.pdf
Availability of TNPW2512332RBEEY
QUANTITY
TNPW2512332RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512332RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512332RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512332RBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512332RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512332RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512332RBEEY
IC FPGA 316 I/O 432MBGA datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 100W datasheet.pdf