Vishay/Dale TNPW251233K2BETG
TNPW251233K2BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251233K2BETG
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251233K2BETG.pdf
Availability of TNPW251233K2BETG
QUANTITY
TNPW251233K2BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251233K2BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW251233K2BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251233K2BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW251233K2BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251233K2BETG Details Description
Related parts for TNPW251233K2BETG
JFET P-CH 30V 0.35W TO92 datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 7.87"LX4.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CABLE 15COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC FPGA 904 I/O 1704BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W .05% AXIAL datasheet.pdf