Vishay/Dale TNPW2512348KBEEG
TNPW2512348KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512348KBEEG
Brief Description
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512348KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512348KBEEG
QUANTITY
TNPW2512348KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512348KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512348KBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512348KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512348KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512348KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512348KBEEG
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC V-MONITOR MICROPOWER SOT143-4 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX FET DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 1HV(10KV) SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP MICA 30PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf