Vishay/Dale TNPW251234K8BEEY
TNPW251234K8BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251234K8BEEY
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251234K8BEEY.pdf
Availability of TNPW251234K8BEEY
QUANTITY
TNPW251234K8BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251234K8BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251234K8BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251234K8BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251234K8BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251234K8BEEY Details Description
Related parts for TNPW251234K8BEEY
CONN RING TONGUE 16-14AWG #4 datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
STATIC, CLEAN ROOM SUPPLIES datasheet.pdf
CABLE CAT5E RJ45-RJ45 1M datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 550MA 1.2 OHM datasheet.pdf
DDR3 240P V/T CLIP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
BNC PANEL JACK UG-291C/U datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf