Vishay/Dale TNPW25123K57BETG
TNPW25123K57BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25123K57BETG
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25123K57BETG.pdf
Availability of TNPW25123K57BETG
QUANTITY
TNPW25123K57BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25123K57BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW25123K57BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25123K57BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW25123K57BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25123K57BETG Details Description
Related parts for TNPW25123K57BETG
RES SMD 6.61M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM LED 110VDC/220V WM BG datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMP 50 OHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A TO220AB datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL RCPT THREAD POST PIN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.75A/0.25A 28QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS STR 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 120MA 1.5 OHM datasheet.pdf