Vishay/Dale TNPW25123K83BEEY
TNPW25123K83BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25123K83BEEY
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25123K83BEEY.pdf
Availability of TNPW25123K83BEEY
QUANTITY
TNPW25123K83BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25123K83BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW25123K83BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25123K83BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW25123K83BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25123K83BEEY Details Description
Related parts for TNPW25123K83BEEY
DIODE ZENER 56V 5W AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 1GHZ 20SO datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS R/A W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMB datasheet.pdf
14 HIGH FREQ BLUE datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CABLE 12COND 24AWG SLATE 500' datasheet.pdf
Connector Header 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf