Vishay/Dale TNPW25123K92BEEG
TNPW25123K92BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25123K92BEEG
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25123K92BEEG.pdf
Availability of TNPW25123K92BEEG
QUANTITY
TNPW25123K92BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25123K92BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW25123K92BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25123K92BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW25123K92BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25123K92BEEG Details Description
Related parts for TNPW25123K92BEEG
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.15W VESM datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR CLEAR datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ3 2.76" datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf