Vishay/Dale TNPW251247K0BEEG
TNPW251247K0BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251247K0BEEG
Brief Description
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251247K0BEEG.pdf
Availability of TNPW251247K0BEEG
QUANTITY
TNPW251247K0BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251247K0BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251247K0BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251247K0BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251247K0BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251247K0BEEG Details Description
Related parts for TNPW251247K0BEEG
RES ARRAY 5 RES 47 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf