AVX Corporation LD033C332KAB2A
LD033C332KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD033C332KAB2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
LD033C332KAB2A.pdf
Availability of LD033C332KAB2A
QUANTITY
LD033C332KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD033C332KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD033C332KAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD033C332KAB2A
Related LinksLD033C3, LD033C332KAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD033C332KAB2A Details Description
Related parts for LD033C332KAB2A
AC/DC CONVERTER 5V +/-24V 120W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT 5V SERIAL 8-UMAX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
ELECTRODE LOCK NUT 6-INSCRIPTION datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
508 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
FLASH CF 6H 64GB SLC ET IND datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 09VOUT datasheet.pdf