Vishay/Dale TNPW251247R5BETG
TNPW251247R5BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251247R5BETG
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251247R5BETG.pdf
Availability of TNPW251247R5BETG
QUANTITY
TNPW251247R5BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251247R5BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW251247R5BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251247R5BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW251247R5BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251247R5BETG Details Description
Related parts for TNPW251247R5BETG
RELAY OPTO DC 40V 700MA 6-DIP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH VDE CERT datasheet.pdf
CONN FIBER FDDI PLUG DUPLX 128UM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKES datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R064MW-13,0-C1HH-2 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf