Vishay/Dale TNPW2512499KBEEY
TNPW2512499KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512499KBEEY
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512499KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512499KBEEY
QUANTITY
TNPW2512499KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512499KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512499KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512499KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512499KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512499KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512499KBEEY
RES SMD 487K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.7A 420 MOHM TH datasheet.pdf
LED 7-SEG 7.6MM CA YLW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
BUTTON/LENS PROJ COLOR WHITE CAP datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 250VDC datasheet.pdf