Vishay/Dale TNPW25124K87FETG
TNPW25124K87FETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25124K87FETG
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25124K87FETG.pdf
Availability of TNPW25124K87FETG
QUANTITY
TNPW25124K87FETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25124K87FETG
Internal Part NumberEIS-TNPW25124K87FETG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25124K87FETG
Related LinksTNPW2512, TNPW25124K87FETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25124K87FETG Details Description
Related parts for TNPW25124K87FETG
RES 1.1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP 50F -10% +20% 2.7V T/H datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE A 26POS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V JB 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW SOD123 datasheet.pdf