Amphenol Aerospace Operations 2M801-009-07M10-26PA
2M801-009-07M10-26PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-009-07M10-26PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M801 26C 26#23 PIN RECP OM
Datasheet Download
2M801-009-07M10-26PA.pdf
Availability of 2M801-009-07M10-26PA
QUANTITY
2M801-009-07M10-26PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-009-07M10-26PA
Internal Part NumberEIS-2M801-009-07M10-26PA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-009-07M10-26PA
Related Links2M801-009-, 2M801-009-07M10-26PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-009-07M10-26PA Details Description
Related parts for 2M801-009-07M10-26PA
RES SMD 280 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .117"D .100"L datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 70 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf