Vishay/Dale TNPW251251K0BEEY
TNPW251251K0BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251251K0BEEY
Brief Description
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251251K0BEEY.pdf
Availability of TNPW251251K0BEEY
QUANTITY
TNPW251251K0BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251251K0BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251251K0BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251251K0BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251251K0BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251251K0BEEY Details Description
Related parts for TNPW251251K0BEEY
DIP CABLE - CDR24G/AE24G/CDR24G datasheet.pdf
FUSE PTC 4.50A 10V RESET AXIAL datasheet.pdf
IC VIDEO MULTIPLEXER 4X1 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 36PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 2.5MBPS 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 815MA 120 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 47 OHM 14SOIC datasheet.pdf