Vishay/Dale TNPW2512649KBEEG
TNPW2512649KBEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512649KBEEG
Brief Description
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512649KBEEG.pdf
Availability of TNPW2512649KBEEG
QUANTITY
TNPW2512649KBEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512649KBEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512649KBEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512649KBEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512649KBEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512649KBEEG Details Description
Related parts for TNPW2512649KBEEG
IC IRDA CONTROLLR DTE/DCE 20SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 13 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39.2 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 170POS .050 SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf