Vishay/Dale TNPW2512649RBEEY
TNPW2512649RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512649RBEEY
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512649RBEEY.pdf
Availability of TNPW2512649RBEEY
QUANTITY
TNPW2512649RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512649RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512649RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512649RBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512649RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512649RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512649RBEEY
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf