Vishay/Dale TNPW251264R9BEEY
TNPW251264R9BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251264R9BEEY
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251264R9BEEY.pdf
Availability of TNPW251264R9BEEY
QUANTITY
TNPW251264R9BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251264R9BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251264R9BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251264R9BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251264R9BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251264R9BEEY Details Description
Related parts for TNPW251264R9BEEY
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS .156 datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 178 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf