Vishay/Dale TNPW251276R8BEEG
TNPW251276R8BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251276R8BEEG
Brief Description
RES SMD 76.8 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251276R8BEEG.pdf
Availability of TNPW251276R8BEEG
QUANTITY
TNPW251276R8BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251276R8BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251276R8BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251276R8BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251276R8BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251276R8BEEG Details Description
Related parts for TNPW251276R8BEEG
RES SMD 5.36KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 16POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 15K OHM 1% AXL datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 150V SCREW datasheet.pdf