Vishay/Dale TNPW2512787KBEEY
TNPW2512787KBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512787KBEEY
Brief Description
RES SMD 787K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512787KBEEY.pdf
Availability of TNPW2512787KBEEY
QUANTITY
TNPW2512787KBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512787KBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512787KBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512787KBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512787KBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512787KBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512787KBEEY
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-3 datasheet.pdf
IC DRIVER PRE FET 6 CHAN 28-SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC CLK GEN FIBRE CH 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 37POS datasheet.pdf
CONN HOUSING 10 POS FOR PIN datasheet.pdf
ANT GRID 24DBI 2.4GHZ 30" N FEM datasheet.pdf
DSUB FE 37POL.METAL.PLASTIC CAP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf