Vishay/Dale TNPW25127K68BEEG
TNPW25127K68BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25127K68BEEG
Brief Description
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25127K68BEEG.pdf
Availability of TNPW25127K68BEEG
QUANTITY
TNPW25127K68BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25127K68BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW25127K68BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25127K68BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW25127K68BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25127K68BEEG Details Description
Related parts for TNPW25127K68BEEG
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS M20 4-20 MA datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
C/A FO LC YLW LC ZIPCORD 50 ORNG datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL WHT/GRN DIFF datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG WHITE 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
SENSOR MFG REFLECTOR MOUNT UNIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf