Vishay/Dale TNPW251284K5BEEY
TNPW251284K5BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251284K5BEEY
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251284K5BEEY.pdf
Availability of TNPW251284K5BEEY
QUANTITY
TNPW251284K5BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251284K5BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW251284K5BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251284K5BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW251284K5BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251284K5BEEY Details Description
Related parts for TNPW251284K5BEEY
IDC CABLE - MKR16K/MC16M/MCS16K datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5MM datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CABLE PLUG 0.5MM 31POS COAX datasheet.pdf
IC CAN TXRX FAULT-TOL 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP AB 19, AFS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf