Vishay/Dale TNPW25128K06BEEY
TNPW25128K06BEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25128K06BEEY
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25128K06BEEY.pdf
Availability of TNPW25128K06BEEY
QUANTITY
TNPW25128K06BEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25128K06BEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW25128K06BEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25128K06BEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW25128K06BEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25128K06BEEY Details Description
Related parts for TNPW25128K06BEEY
RES SMD 158K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VOLTMETER 200VDC LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
SPRING TERM BLK 10MM 3P LT GRY datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC datasheet.pdf