Vishay/Dale TNPW25128K66BETG
TNPW25128K66BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25128K66BETG
Brief Description
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25128K66BETG.pdf
Availability of TNPW25128K66BETG
QUANTITY
TNPW25128K66BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25128K66BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW25128K66BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25128K66BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW25128K66BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25128K66BETG Details Description
Related parts for TNPW25128K66BETG
RES 11 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 95MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 60MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 304 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.12A 315 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED DRIVER 150W 700MA DIMMABLE datasheet.pdf