Vishay/Dale TNPW2512953RBETG
TNPW2512953RBETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512953RBETG
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512953RBETG.pdf
Availability of TNPW2512953RBETG
QUANTITY
TNPW2512953RBETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512953RBETG
Internal Part NumberEIS-TNPW2512953RBETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512953RBETG
Related LinksTNPW2512, TNPW2512953RBETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512953RBETG Details Description
Related parts for TNPW2512953RBETG
IC OPAMP GP 85KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.65V WD 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 200PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
INSULATING WASHER RM 8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf