Vishay/Dale TNPW251297K6BEEG
TNPW251297K6BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251297K6BEEG
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251297K6BEEG.pdf
Availability of TNPW251297K6BEEG
QUANTITY
TNPW251297K6BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251297K6BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251297K6BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251297K6BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251297K6BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251297K6BEEG Details Description
Related parts for TNPW251297K6BEEG
RES SMD 820 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TAPE ELECTRICAL GLASS CLOTH 1" datasheet.pdf
EZ430-RFZACC06 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 10.16MM datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
RES SMD 20.8K OHM 0.15W 1206 datasheet.pdf