Vishay/Dale TNPW25129K53BETG
TNPW25129K53BETG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW25129K53BETG
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW25129K53BETG.pdf
Availability of TNPW25129K53BETG
QUANTITY
TNPW25129K53BETG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW25129K53BETG
Internal Part NumberEIS-TNPW25129K53BETG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW25129K53BETG
Related LinksTNPW2512, TNPW25129K53BETG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW25129K53BETG Details Description
Related parts for TNPW25129K53BETG
CONN CIRCULAR DIN 8 PIN MALE datasheet.pdf
CONN RECEPT 30POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
HOSE SYS 1/4 11" LONG SECTION datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
OSC VCXO 1.24416GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
TV 11C 11#12 PIN RECP datasheet.pdf
33000UF 40V 50X80MM 85C 10000H datasheet.pdf