Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNSP12.5-38-M5-SS
TNSP12.5-38-M5-SS picture photo
Mfg. Part Number
TNSP12.5-38-M5-SS
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON
Datasheet Download
TNSP12.5-38-M5-SS.pdf
Availability of TNSP12.5-38-M5-SS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TNSP12.5-38-M5-SS Order Process
Ship out your order
Specifications of TNSP12.5-38-M5-SS
Internal Part NumberEIS-TNSP12.5-38-M5-SS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside-
Between Board Height-
Length - Overall-
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNSP12.5-38-M5-SS
TNSP12.5-38-M5-SS Details Description
Related parts for TNSP12.5-38-M5-SS
CAP CER 0.47UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 2W 4527 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
FAN BLOWER 97.2X33MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
C/A 62.5/125UM MTRJ 2M1 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SAR 1MSPS 8-TDFN datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.3A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf