Bivar, Inc. TO-100-060
TO-100-060 picture photo
Mfg. Part Number
TO-100-060
Manufacturer
Product Category
Component Insulators, Mounts, Spacers
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.060"
Datasheet Download
TO-100-060.pdf
Availability of TO-100-060
QUANTITY
TO-100-060 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-100-060
Internal Part NumberEIS-TO-100-060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyComponent Insulators, Mounts, Spacers
SeriesDISS-O-PADs®
TypeSpacer
ShapeRectangular
UsageGeneral Purpose
Material-
ColorNatural
FeaturesWash Away
Length0.670" (17.02mm)
Width0.100" (2.54mm)
Height0.060" (1.52mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-100-060
Related LinksTO-10, TO-100-060 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-100-060 Details Description
Related parts for TO-100-060
IC FILTER HDTV 16-QSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
PENTA-BAND HSPA+ EMB USB MODEM datasheet.pdf
RES 332 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 16.00 MHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf