Bivar, Inc. TO-100-060
TO-100-060 picture photo
Mfg. Part Number
TO-100-060
Manufacturer
Product Category
Component Insulators, Mounts, Spacers
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.060"
Datasheet Download
TO-100-060.pdf
Availability of TO-100-060
QUANTITY
TO-100-060 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-100-060
Internal Part NumberEIS-TO-100-060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyComponent Insulators, Mounts, Spacers
SeriesDISS-O-PADs®
TypeSpacer
ShapeRectangular
UsageGeneral Purpose
Material-
ColorNatural
FeaturesWash Away
Length0.670" (17.02mm)
Width0.100" (2.54mm)
Height0.060" (1.52mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-100-060
Related LinksTO-10, TO-100-060 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-100-060 Details Description
Related parts for TO-100-060
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO214BA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SP7120 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERMINATION SET FEMALE, M12, 3+4 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 216PO datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf