Bivar, Inc. TO-116-060
TO-116-060 picture photo
Mfg. Part Number
TO-116-060
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.060"
Datasheet Download
TO-116-060.pdf
Availability of TO-116-060
QUANTITY
TO-116-060 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-116-060
Internal Part NumberEIS-TO-116-060
TypeSpacer
ShapeRectangular
UsageGeneral Purpose
FeaturesWash Away
Length0.666" (16.92mm)
Width0.300" (7.62mm)
Height0.060" (1.52mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-116-060
Related LinksTO-11, TO-116-060 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-116-060 Details Description
Related parts for TO-116-060
BUTT SPLICE PAN TERM VNYL 12-10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 640MA 889 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
L37-5 SHEET 100X100X10MM W/ADH datasheet.pdf
RES 39.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.11K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf