Bivar, Inc. TO-118-070
TO-118-070 picture photo
Mfg. Part Number
TO-118-070
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.070"
Datasheet Download
TO-118-070.pdf
Availability of TO-118-070
QUANTITY
TO-118-070 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-118-070
Internal Part NumberEIS-TO-118-070
TypeSpacer
ShapeRectangular
UsageGeneral Purpose
FeaturesWash Away
Length0.705" (17.91mm)
Width0.260" (6.60mm)
Height0.070" (1.78mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-118-070
Related LinksTO-11, TO-118-070 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-118-070 Details Description
Related parts for TO-118-070
CONN HEADER 68POS .100 DL datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 16POS SGL POLE TIN datasheet.pdf
IC FIFO CLOCKED 64X36X2 120QFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 24POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
1/2" GORILLA SLEEVING 100' datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.61A 75 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 162 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf