Bivar, Inc. TO-121-060
TO-121-060 picture photo
Mfg. Part Number
TO-121-060
Brief Description
SPACER SQUARE GEN PURP 0.060"
Datasheet Download
TO-121-060.pdf
Availability of TO-121-060
QUANTITY
TO-121-060 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-121-060
Internal Part NumberEIS-TO-121-060
TypeSpacer
ShapeSquare
UsageGeneral Purpose
FeaturesWash Away
Length0.095" (2.41mm)
Width0.095" (2.41mm)
Height0.060" (1.52mm)
Diameter - Outside-
Diameter - Inside-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-121-060
Related LinksTO-12, TO-121-060 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-121-060 Details Description
Related parts for TO-121-060
MOSFET P-CH 12V 1.2A MINI-5P datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 3.8A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CABINET ST STEEL 12.7X48.1X60.1 datasheet.pdf
CONN COUPLER MTP-MTP SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
WI-FI ACCESS POINT M2M DUAL POE datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 55NS 28CDIP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 125MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf