Bivar, Inc. TO-201-050
TO-201-050 picture photo
Mfg. Part Number
TO-201-050
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.050"
Datasheet Download
TO-201-050.pdf
Availability of TO-201-050
QUANTITY
TO-201-050 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-201-050
Internal Part NumberEIS-TO-201-050
FeaturesWash Away
Length0.240" (6.10mm)
Width0.095" (2.41mm)
Height0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-201-050
Related LinksTO-20, TO-201-050 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-201-050 Details Description
Related parts for TO-201-050
IC LDO REG SMART DUAL3.3V 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 324 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.8A SMT datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
IC REG LDO 4.1V 65MA SNT6A datasheet.pdf