Bivar, Inc. TO-207-060
TO-207-060 picture photo
Mfg. Part Number
TO-207-060
Brief Description
SPACER RECT GEN PURP 0.060"
Datasheet Download
TO-207-060.pdf
Availability of TO-207-060
QUANTITY
TO-207-060 Order Process
Ship out your order
Specifications of TO-207-060
Internal Part NumberEIS-TO-207-060
FeaturesWash Away
Length0.590" (14.99mm)
Width0.195" (4.95mm)
Height0.060" (1.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TO-207-060
Related LinksTO-20, TO-207-060 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
TO-207-060 Details Description
Related parts for TO-207-060
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FITTING OUT COR LD/LDP5 WHT datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 630VDC datasheet.pdf