Taiyo Yuden TP050F103Z-KEC
TP050F103Z-KEC picture photo
Mfg. Part Number
TP050F103Z-KEC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 25V Y5V AXIAL
Datasheet Download
TP050F103Z-KEC.pdf
Availability of TP050F103Z-KEC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TP050F103Z-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of TP050F103Z-KEC
Internal Part NumberEIS-TP050F103Z-KEC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TP050F103Z-KEC
Related LinksTP050F1, TP050F103Z-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TP050F103Z-KEC Details Description
Related parts for TP050F103Z-KEC
IDC CABLE - MSR26K/MC26G/MCG26K datasheet.pdf
IC SYNC DOWN COUNTR 8STG 16SO datasheet.pdf
IC LATCH 12-24BIT 3.3V 56-TSSOP datasheet.pdf
SW ROTARY SHORT 5DECK 125V datasheet.pdf
CONN MINI SAS 26POS R/A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf