Apem Inc. TP33P008500
TP33P008500 picture photo
Mfg. Part Number
TP33P008500
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V
Datasheet Download
TP33P008500.pdf
Availability of TP33P008500
QUANTITY
TP33P008500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TP33P008500
Internal Part NumberEIS-TP33P008500
TypeStandard
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeRound, Plunger
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TP33P008500
Related LinksTP33P, TP33P008500 Datasheet, Apem Inc. Distributor
TP33P008500 Details Description
Related parts for TP33P008500
SIDACTOR 3CH 270/400V 400A MS013 datasheet.pdf
TRANSFORMER PULSE 17MH 1.73DCR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.12A SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS .100" SMD GLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 90MA 10.5 OHM TH datasheet.pdf