AVX Corporation TPMD477M004R0025
TPMD477M004R0025 picture photo
Mfg. Part Number
TPMD477M004R0025
Brief Description
CAP TANT 470UF 4V 20% 2917
Datasheet Download
TPMD477M004R0025.pdf
Availability of TPMD477M004R0025
QUANTITY
TPMD477M004R0025 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPMD477M004R0025
Internal Part NumberEIS-TPMD477M004R0025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPMD477M004R0025
Related LinksTPMD477M, TPMD477M004R0025 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPMD477M004R0025 Details Description
Related parts for TPMD477M004R0025
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE SMD TO-269AA datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS QUADRAX PNL MNT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 23.5-28 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A RET datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 250V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 82 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 1611 datasheet.pdf
IC MPU I.MX6D 852MHZ 624FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A SMC datasheet.pdf