Texas Instruments TPS3808G25DRVRG4
TPS3808G25DRVRG4 picture photo
Mfg. Part Number
TPS3808G25DRVRG4
Brief Description
IC VOLT SUPERVISOR 2.5V 6SON
Datasheet Download
TPS3808G25DRVRG4.pdf
Availability of TPS3808G25DRVRG4
QUANTITY
TPS3808G25DRVRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS3808G25DRVRG4
Internal Part NumberEIS-TPS3808G25DRVRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED General Illumination Solutions
PCN Assembly/OriginAssembly/Test Site Update 30/Jul/2015
Manufacturer Product PageTPS3808G25DRVRG4 Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.33V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-SON (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS3808G25DRVRG4
Related LinksTPS3808G, TPS3808G25DRVRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS3808G25DRVRG4 Details Description
Related parts for TPS3808G25DRVRG4
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC Z8 MCU OTP 1K 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 134PS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 3.54"L X 5.91"W datasheet.pdf
BOX S STEEL 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS CABLE PIN datasheet.pdf