Texas Instruments TPS3808G33MDBVREP
TPS3808G33MDBVREP picture photo
Mfg. Part Number
TPS3808G33MDBVREP
Brief Description
IC VOLT SUPERVISOR 3.3V SOT23-6
Datasheet Download
TPS3808G33MDBVREP.pdf
Availability of TPS3808G33MDBVREP
QUANTITY
TPS3808G33MDBVREP Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS3808G33MDBVREP
Internal Part NumberEIS-TPS3808G33MDBVREP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED General Illumination Solutions
Manufacturer Product PageTPS3808G33MDBVREP Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold3.07V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS3808G33MDBVREP
Related LinksTPS3808G, TPS3808G33MDBVREP Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS3808G33MDBVREP Details Description
Related parts for TPS3808G33MDBVREP
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2020 datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf