Texas Instruments TPS3813I50DBVT
TPS3813I50DBVT picture photo
Mfg. Part Number
TPS3813I50DBVT
Brief Description
IC 4.56V SUPPLY MONITOR SOT-23-6
Datasheet Download
TPS3813I50DBVT.pdf
Availability of TPS3813I50DBVT
QUANTITY
TPS3813I50DBVT Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS3813I50DBVT
Internal Part NumberEIS-TPS3813I50DBVT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOT23, VSSOP Cu Wire 28/Jun/2013
Copper Wire Revision C 24/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout20 ms Minimum
Voltage - Threshold4.55V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6
Supplier Device PackageSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS3813I50DBVT
Related LinksTPS3813, TPS3813I50DBVT Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS3813I50DBVT Details Description
Related parts for TPS3813I50DBVT
CONN D-SUB JACKSCREW 2/BAG datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 50POS DSUBHD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
ANT GRID 26DBI 5.8GHZ N FEMALE datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE10 M25 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 2.5K OHM 225W datasheet.pdf