Texas Instruments TPS3825-50DBVRG4
TPS3825-50DBVRG4 picture photo
Mfg. Part Number
TPS3825-50DBVRG4
Brief Description
IC 5.0V SUPPLY MONITOR SOT-23-5
Datasheet Download
TPS3825-50DBVRG4.pdf
Availability of TPS3825-50DBVRG4
QUANTITY
TPS3825-50DBVRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS3825-50DBVRG4
Internal Part NumberEIS-TPS3825-50DBVRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout120 ms Minimum
Voltage - Threshold4.55V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS3825-50DBVRG4
Related LinksTPS3825-, TPS3825-50DBVRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS3825-50DBVRG4 Details Description
Related parts for TPS3825-50DBVRG4
D-Sub Connector Plug, Male Pins 51 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 12"L X 12"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT GREEN W/WIRE 12" datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
SAS BACKPLANE RECEPT VERT SMT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf