Texas Instruments TPS65150RGERG4
TPS65150RGERG4 picture photo
Mfg. Part Number
TPS65150RGERG4
Manufacturer
Product Category
PMIC - Power Management - Specialized
Brief Description
IC TRIPLE-OUT LCD SUPPLY 24-VQFN
Datasheet Download
TPS65150RGERG4.pdf
Availability of TPS65150RGERG4
QUANTITY
TPS65150RGERG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS65150RGERG4
Internal Part NumberEIS-TPS65150RGERG4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Power Management - Specialized
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsLCD Monitor, Notebook Display
Current - Supply1.9mA
Voltage - Supply1.8 V ~ 6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package24-VQFN (4x4)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS65150RGERG4
Related LinksTPS6515, TPS65150RGERG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS65150RGERG4 Details Description
Related parts for TPS65150RGERG4
CABLE TIE INLINE 124# BLK 10.1" datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 65MA 15 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MGRID VHDR .38AULF 2CKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf