Texas Instruments TPS92310-12FB/NOPB
TPS92310-12FB/NOPB picture photo
Mfg. Part Number
TPS92310-12FB/NOPB
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - LED Drivers
Brief Description
EVAL MODULE FOR TPS92310-12
Datasheet Download
TPS92310-12FB/NOPB.pdf
Availability of TPS92310-12FB/NOPB
QUANTITY
TPS92310-12FB/NOPB Order Process
Ship out your order
Specifications of TPS92310-12FB/NOPB
Internal Part NumberEIS-TPS92310-12FB/NOPB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Driver Solutions
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Lighting Product Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - LED Drivers
Series-
Current - Output / Channel350mA
Outputs and Type1, Isolated
Voltage - Output21V
Features-
Voltage - Input90 ~ 132 VAC
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartTPS92310
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPS92310-12FB/NOPB
Related LinksTPS92310-, TPS92310-12FB/NOPB Datasheet, Texas Instruments Distributor
TPS92310-12FB/NOPB Details Description
Related parts for TPS92310-12FB/NOPB
CONN SD CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
IC 12-BIT GEN/CHKER 16DIP datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MT A CODE SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf