AVX Corporation TPSB226M016R0400
TPSB226M016R0400 picture photo
Mfg. Part Number
TPSB226M016R0400
Brief Description
CAP TANT 22UF 16V 20% 1210
Datasheet Download
TPSB226M016R0400.pdf
Availability of TPSB226M016R0400
QUANTITY
TPSB226M016R0400 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSB226M016R0400
Internal Part NumberEIS-TPSB226M016R0400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSB226M016R0400
Related LinksTPSB226M, TPSB226M016R0400 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSB226M016R0400 Details Description
Related parts for TPSB226M016R0400
CONN HEADER 16POS .100" STR 15AU datasheet.pdf
IC 8-INPUT MUX 3ST 16-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
TOWER SYSTEM BOARD MCF5441X datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN M8 FML 8POS datasheet.pdf