AVX Corporation TPSC336M010Y0375
TPSC336M010Y0375 picture photo
Mfg. Part Number
TPSC336M010Y0375
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 20% 2312
Datasheet Download
TPSC336M010Y0375.pdf
Availability of TPSC336M010Y0375
QUANTITY
TPSC336M010Y0375 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSC336M010Y0375
Internal Part NumberEIS-TPSC336M010Y0375
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)375 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSC336M010Y0375
Related LinksTPSC336M, TPSC336M010Y0375 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSC336M010Y0375 Details Description
Related parts for TPSC336M010Y0375
IC ADC CMOS 8BIT W/MUX&REF 24DIP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 180MA 1.9 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
SW ROLLER SPDT 16A QC TERM 250V datasheet.pdf
FIXED IND 98UH 6A 48 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS .100 VERT T/H datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MONITOR TO VGA ADAPT CBL M/M 6' datasheet.pdf
MOSFET QUAD SAB 1.9V EE 16SOIC datasheet.pdf